Volley Tigers facebook Volley Tigers instagram Volley Tigers youtube Zaloguj się / Zarejestruj

Transmisja LIVE dla kibiców z meczu

MCKiS Jaworzno
MCKiS Jaworzno
VS Buskowianka Kielce
Aluron Virtu Warta Zawiercie

2018-12-05, start godzina 18:30, dowiedz się więcej...

Nasza Wspólna Pasja! Krispol I Liga PlusLiga
rozwiń

Aktualności I Liga

AKTUALNOŚCI

Terminarz I Liga

TERMINARZ

Galeria I Liga

GALERIE
-->

Szybka ściąga z siatkarskiej II Ligi i jej wpływu na I Ligę

2017-04-17


(czyli kto może awansować)

Sympatycy rozgrywek PlusLigi lub zaplecza ekstraklasy siatkarskiej są przyzwyczajeni do terminarzu meczów, skonstruowanego w postaci: runda zasadnicza + play-offy. Sytuacja w II Lidze jest trochę bardziej skomplikowana. A jako że I Liga zakończyła swój sezon i oczekujemy na wyłonienie ostatniej drużyny PlusLigi do ewentualnego barażu, warto spojrzeć na to, co dzieje się w II Lidze. I przede wszystkim już teraz zmierzyć się z pytaniem – kto może awansować na zaplecze PlusLigi.

 

W PlusLidze sezon 2016/17 rozgrywany był przy udziale 16 zespołów, w I Lidze było ich 11. Do rozgrywek II Ligi w tym sezonie wystartowały w sumie 64 zespoły, podzielone na 6 grup (odpowiednio 10+12+11+10+12+9). Tak duża chętnych do gry sprawiła, że organizator II Ligi (a więc Polski Związek Piłki Siatkowej – PZPS), zdecydował się na wprowadzenie pięciu etapów rozgrywek, które w sumie składają się z ośmiu szczebli. Spróbujmy w skrócie przejść przez każdy z nich.

 

Etap I – runda zasadnicza

Każda grupa rozegrała rundę zasadniczą (czyli każdy z każdym + rewanż). Kiedy znany był już kształt tabeli w każdej z szczęściu grup, o ostatecznej hierarchii miały zadecydować play-offy.

 

Etap II – pierwsza runda play-off

Zasady rozgrywania play-offu były ustalane dla każdej z grup oddzielnie. W większości przypadków oznaczały dwumecz z opcją złotego seta par 1-8, 2-7, 3-6 oraz 4-5 po rundzie zasadniczej.

 

Etap III – druga runda play-off

Do drugiej rundy play-off przeszły zwycięskie drużyny z poprzedniego etapu. Uogólniając - zwycięzca 1-8 zagrał ze zwycięzcą 4-5, a zwycięzca 2-7 ze zwycięzcą 3-6. Na osobnym szczeblu przeprowadzony został dwumecz pomiędzy przegranymi drużynami poprzedniego etapu, a więc o miejsce 5-8 w danej grupie.

 

Po trzecim etapie zespoły, które przegrały rywalizacje o miejsce pierwsze i drugie w tabeli, rozegrały dwumecz, którego stawką było miejsce trzecie.

 

Powyższe etapy i szczeble zostały już rozegrane. to oznacza, że II Liga wkroczyła w najciekawszą część rozgrywek, a mianowicie część turniejów finałowych.

 

Etap IV – turniej półfinałowy

Runda zasadnicza i dwa etapy play-off pozwoliły wyznaczyć w każdej z sześciu grup dwie najlepsze drużyny. Tak wyłonione 12 zespołów rozegra w dniach 21-24.04 Turniej Półfinałowy II Ligi. Stawką półfinałów jest awans do ostatniego etapu rozgrywek – Turnieju Finałowej, z którego z kolei można wywalczyć awans do I Ligi.

 

Wszystkie 12 zespołów zostały podzielone na trzy grupy. Są to:

Grupa I:

1)      Energa Omis Ostrołęka

2)      LUKS Wilki Wilczyn

3)      Olimpia Sulęcin

4)      UMKS MOS Wola Warszawa

 

Grupa II

1)      KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

2)      KU AZS UAM Poznań

3)      UKS Mickiewicz Kluczbork

4)      WKS „Sobieski-Arena” Żagań

 

Grupa III

1)      KROSNO GLASS KARPATY AZS PWSZ MOSiR

2)      LKPS Politechnika Pszczółka Lublin

3)      MCKiS Jaworzno

4)      MKS w Andrychowie

 

Zgodnie z komunikatem dotyczącym turniejów półfinałowych o wejście do I Ligi mężczyzn 2017, dostępnym na stronie pzps.pl, gospodarzami turniejów będzie Tomaszów Mazowiecki, Wilczyn oraz Andrychów.

 

Etap V – turniej finałowy

Dwie najlepsze drużyny po półfinałach każdej grupy rozegrają turniej finałowy, którego stawką będzie awans do I Ligi. Turniej finałowy rozegrany będzie 4-7 maja w dwóch grupach. W pierwszych trzech dniach rozegrane zostaną mecze wewnątrz grup, w czwartym dniu zwycięzca grupy A zagra z drugim miejscem grupy B oraz odwrotnie, drugie miejsce grupy A zagra ze zwycięzcą grupy B. Zwycięzcy meczów finałowych czwartego dnia turnieju awansują do rozgrywek I Ligi.

powrót do listy aktualności

Komentarze użytkowników:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.
Nikt jeszcze nie skomentował - bądź pierwszy!

Media społecznościowe

VolleyTigers Youtube VolleyTigers Youtube
VolleyTigers.pl

mail: redakcja@volleytigers.pl
web: www.volleytigers.pl
VolleyTigers.pl
dawniej mksbanimex.bedzin.pl

Dzisiaj stronę odwiedzono: 221
Od początku: 3 184 965
Uwaga ciasteczka!
Może trudno w to uwierzyć, ale tak (TAK!) - używamy ciasteczek... jak wszystkie inne strony internetowe. Mądrzy ludzie jednak uznali, że trzeba Cię o tym poinformować, drogi Internauto, więc to posłusznie robimy. Jak chcesz dowiedzieć się o nich więcej (w co szczerze wątpimy) to kliknij - kliknij.

Jeśli nie chcesz widzieć dalej tego komunikatu - zarycz:)
ggGGGRRRRRrrrrr
ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ FACEBOOKA
uroczyście przysięgamy, że NIC nie wrzucimy na Twojego wall'a:-)

jak bardzo nie chcesz to kliknij i wypełnij formularz
ZALOGUJ SIĘ PRZEZ FACEBOOKA
uroczyście przysięgamy, że NIC nie wrzucimy na Twojego wall'a:-)


...lub kliknij i przejdź do tradycyjnego logowania