Volley Tigers facebook Volley Tigers instagram Volley Tigers youtube Zaloguj się / Zarejestruj

Transmisja LIVE dla kibiców z meczu

MCKiS Jaworzno
MCKiS Jaworzno
VS Buskowianka Kielce
Aluron Virtu Warta Zawiercie

2018-12-05, start godzina 18:30, dowiedz się więcej...

Nasza Wspólna Pasja! Krispol I Liga PlusLiga
rozwiń

Aktualności I Liga

AKTUALNOŚCI

Terminarz I Liga

TERMINARZ

Galeria I Liga

GALERIE
-->

Andrzeju wróć

2017-10-30


czyli o tym jak to każdy jest trenerem siatkówki

O tym, że polska myśl trenerska jest w odwrocie, zostało już powiedziane prawdopodobnie wszystko. Łącznie z druzgocącą statystyką ilości trenerów pochodzenia polskiego, prowadzących zespoły PlusLigi. Wydawać by się jednak mogło, że dyskusja nad trenerką w Polsce powinna jednak wrócić na salony, a przede wszystkich potoczyć się w innym kierunku.

Pierwszy argument ku temu dał Polski Związek Piłki Siatkowej odprawiając z kwitkiem Ferdinando de Giorgi. Wspomnienia z ostatniego sezonu reprezentacyjnego nie są przyjemne i wystarczyły włodarzom PZPS do rozwiązania kontraktu z Fefe, który przecież tak dobrze spisywał się jako szkoleniowiec w Kędzierzynie. Zwrócić należy uwagę nie na fakt zwolnienia selekcjonera, lecz na (chyba jednak coś większego niż tylko) plotki, że Włocha na stanowisku sternika Polskiej Reprezentacji ma zastąpić… Polak!

Jak to… przecież polska myśl szkoleniowa w siatkówce jest w odwrocie… Mianowanie na najważniejsze stanowisko trenerskie w naszym kraju trenera „w odwrocie” nie jest przypadkiem strzałem w kolano? Chyba, że to nie chodzi o narodowość…

Argument numer dwa, który boleśnie koli w oczy. W kwietniu 2017 roku, podczas konferencji prasowej, Andrzej Kowal wypowiedział bardzo gorzkie zdanie – niedzielny mecz będzie moim ostatnim, który poprowadzę jako trener (Asseco Resovii Rzeszów – przypis autora). Głowy trenera Kowala domagała się natenczas ogromna rzesza kibiców Resovii, mocno niezadowolona z wyników, jakie wypracowywał z drużyną ówczesny trener. A mówiąc dokładniej – miejsce czwarte w sezonie 2016/17 i trzecie w 2015/16 uznane zostało jako trend spadkowy. Nie starczyłoby nocy, żeby przebić się przez wszystkie nieprzyjemne słowa i analizy, jakie tworzyli Internauci – wszak każdy może być trenerem.

W chwili obecnej Asseco Resovia Rzeszów, pod batutą nowego włoskiego szkoleniowca – Roberto Serniottiego – rozegrała sześć meczów, z czego trzy przegrała, zajmuje 10. miejsce w tabeli. A na fanpage’u Sovii pojawiają się głosy:

 
 

Jak to w końcu jest z tymi polskimi trenerami – jak są to są źli, a jak ich nie ma, to są super?

No cóż – nie mnie to oceniać, z prostej przyczyny – nie jestem trenerem. Pamiętajmy o tym, przy następnym formułowaniu kwiecistych powodów, dla których trener czy zawodnik powinien opuścić klub.

powrót do listy aktualności

Komentarze użytkowników:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.
Nikt jeszcze nie skomentował - bądź pierwszy!

Media społecznościowe

VolleyTigers Youtube VolleyTigers Youtube
VolleyTigers.pl

mail: redakcja@volleytigers.pl
web: www.volleytigers.pl
VolleyTigers.pl
dawniej mksbanimex.bedzin.pl

Dzisiaj stronę odwiedzono: 247
Od początku: 3 184 991
Uwaga ciasteczka!
Może trudno w to uwierzyć, ale tak (TAK!) - używamy ciasteczek... jak wszystkie inne strony internetowe. Mądrzy ludzie jednak uznali, że trzeba Cię o tym poinformować, drogi Internauto, więc to posłusznie robimy. Jak chcesz dowiedzieć się o nich więcej (w co szczerze wątpimy) to kliknij - kliknij.

Jeśli nie chcesz widzieć dalej tego komunikatu - zarycz:)
ggGGGRRRRRrrrrr
ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ FACEBOOKA
uroczyście przysięgamy, że NIC nie wrzucimy na Twojego wall'a:-)

jak bardzo nie chcesz to kliknij i wypełnij formularz
ZALOGUJ SIĘ PRZEZ FACEBOOKA
uroczyście przysięgamy, że NIC nie wrzucimy na Twojego wall'a:-)


...lub kliknij i przejdź do tradycyjnego logowania