Volley Tigers facebook Volley Tigers instagram Volley Tigers youtube Zaloguj się / Zarejestruj

Transmisja LIVE dla kibiców z meczu

MCKiS Jaworzno
MCKiS Jaworzno
VS Buskowianka Kielce
Aluron Virtu Warta Zawiercie

2018-12-05, start godzina 18:30, dowiedz się więcej...

Nasza Wspólna Pasja! Krispol I Liga PlusLiga
rozwiń

Aktualności I Liga

AKTUALNOŚCI

Terminarz I Liga

TERMINARZ

Galeria I Liga

GALERIE
-->

Panie Trenerze

2017-08-15


czekamy na medal.

Inauguracja Mistrzostw Europy 2017 nastąpi 24 sierpnia, czyli już za 9 dni. W grupie A zmierzą się tego dnia Finlandia z Estonią oraz Polska z Serbią. To najwyższy czas, żeby głośno powiedzieć - panie trenerze, czekamy na medal.

 

Od ostatniej dużej imprezy organizowanej w Polsce minęły 3 lata (Mistrzostwa Świata 2014). Pomimo ogromnego sukcesu, jakim był złoty medal naszej drużyny, wszyscy pogodziliśmy się z faktem, że ta złota reprezentacja jest historią, a dzisiejsza kadra narodowa, to zupełnie inny twór. Gorszy? Lepszy? Na pewno inny.

 

Nie brakowało teorii, że ogromny wkład w złoty krążek w 2014 roku miał Andrea Anastasi, który prowadził reprezentację w latach 2011-13, budując podwaliny pod dobrze skonstruowaną drużynę. Stephane Antiga, który przejął schedę po Włochu, mógł postawić kropkę nad i, rok później stając na najwyższym stopniu pudła Mistrzostw Świata. Oczywiście to tylko teoria, równie dobra jak ta, że to para francuzów Anitga - Blain dała siatkarskiego kopa drużynie zaraz po przejęciu funkcji selekcjonera po Anastasim. Poukładali nasze narodowe aktywa siatkarskie w ten sposób, że powstała maszyna nie do zatrzymania przez nikogo - Rosję, Brazylię, Niemcy, itd.

 

Fakty są jednak takie, że tuż po tych zawodach wielu pierwszoplanowych zawodników ogłosiło koniec reprezentacyjnej kariery, co w praktyce oznaczało ponownie budowanie zespołu od nowa. Ta sztuka Antidze już się nie udała.

Wszyscy pamiętamy, jak drastycznie długą drogę musiała przejść Reprezentacja Polski, żeby wywalczyć sobie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. W fazie grupowej Igrzysk Polacy zajęli drugie miejsce (ustępując Argentynie, wyprzedzając Rosję, Iran, Egipt, Kubę). W fazie pucharowej trafiliśmy na Stany Zjednoczone, które szybkim 3:0 spakowały Stephana Anitgę i jego podopiecznych do domu. USA wywalczyło brązowy medal na tym turnieju, a złoto zawisło na szyjach gospodarzy - Brazylijczyków.

 

Po tym turnieju, jak demony z dzieciństwa powróciły głosy, że nasi zawodnicy byli zmęczeni, mieli bardzo długi sezon klubowy, dużo grania reprezentacyjnego przed Rio, to wszystko odbiło się na ich świeżości, co było widać w jakości zagrywki czy sile ataku. Zadziwiająco za każdym razem, jak słychać narzekania na ilość gry zawodników, to bardzo często wtedy zostaje odwołany selekcjoner. Tak było i tym razem - Antigę zastąpił Ferdinando de Giorgi.  

 

Złoty de Giorgi - były trener ZAKSy Kędzierzyn-Koźle, dwukrotny Mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Polski. Po jego rządami trudno było znaleźć mecz chłopaków z kentucky, w którym zagrali słabo. Duża wiedza, duże umiejętności, znajomość realiów polskiej siatkówki - wręcz idealny kandydat.

 

Lecz początki były niemrawe. Tegoroczny turniej Ligi Światowej to raczej nienajlepszy debiut - Polska nie przebiła się nawet do Final Six. Co ciekawe, trzecie miejsce w Turnieju zajęła reprezentacja Kanady, pod rządami Stephana Antigi.

 

No ale to był pierwszy turniej de Giorgie'go - dajmy mu czas. Potem parę sparingów i wygrany Memoriał Huberta Wagnera. Wygrana, choć do jakości gry naszych zawodników można mieć ciągle zastrzeżenia.

 

Teraz pora to powiedzieć głośno i wyraźnie - taryfa ulgowa dla nowego trenera się skończyła. Przed nami impreza docelowa tego sezonu reprezentacyjnego. Dodatkowo organizowana tutaj - w Polsce - gdzie przecież nie tak dawno cieszyliśmy się ze złotego medalu Mistrzostw Świata.

 

Panie trenerze - oczekujemy medalu! 

powrót do listy aktualności

Komentarze użytkowników:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.
Nikt jeszcze nie skomentował - bądź pierwszy!

Media społecznościowe

VolleyTigers Youtube VolleyTigers Youtube
VolleyTigers.pl

mail: redakcja@volleytigers.pl
web: www.volleytigers.pl
VolleyTigers.pl
dawniej mksbanimex.bedzin.pl

Dzisiaj stronę odwiedzono: 227
Od początku: 3 184 971
Uwaga ciasteczka!
Może trudno w to uwierzyć, ale tak (TAK!) - używamy ciasteczek... jak wszystkie inne strony internetowe. Mądrzy ludzie jednak uznali, że trzeba Cię o tym poinformować, drogi Internauto, więc to posłusznie robimy. Jak chcesz dowiedzieć się o nich więcej (w co szczerze wątpimy) to kliknij - kliknij.

Jeśli nie chcesz widzieć dalej tego komunikatu - zarycz:)
ggGGGRRRRRrrrrr
ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ FACEBOOKA
uroczyście przysięgamy, że NIC nie wrzucimy na Twojego wall'a:-)

jak bardzo nie chcesz to kliknij i wypełnij formularz
ZALOGUJ SIĘ PRZEZ FACEBOOKA
uroczyście przysięgamy, że NIC nie wrzucimy na Twojego wall'a:-)


...lub kliknij i przejdź do tradycyjnego logowania